Farhod Shavkatovich Mahmudov O‘zbekiston milliy teleradiokompaniyasi raisining birinchi o‘rinbosari etib tayinlandi, deya xabar qildi Adliya vazirligi o‘zining Telegram-kanalida.
U 2019 yil sentyabridan Prezident administratsiyasi rahbarining ommaviy axborot vositalari bo‘yicha o‘rinbosari lavozimida ishlab kelayotgan edi.
Farhod Mahmudov. Foto: O‘zA.
Farhod Mahmudov (1973 y. t.) Toshkent davlat universitetini (1996) tamomlagan. Ma’lumoti bo‘yicha mutaxassisligi jurnalist. 2008 yil “Mehnat shuhrati” ordeni, 2018 yilda “O‘zbekistonda xizmat ko‘rsatgan jurnalist” faxriy unvoni bilan taqdirlangan. Farhod Mahmudov 1995 yildan buyon O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasi tizimida turli lavozimlarda, jumladan, “O‘zbekiston 24” telekanali bsh direktori sifatida faoliyat ko‘rsatgan.
2018−2019 yillarda OAV, ma’naviyat va ma’rifat, madaniyat, san’at va ijodiy tashkilotlarni rivojlantirish masalalari xizmati bo‘yicha prezident maslahatchisi o‘rinbosari lavozimida ishlagan.
Prezident administratsiyasi Ijro etuvchi apparati OAV, televideniye va matbuotni rivojlantirish sho‘'basi mudiri Dilnoza Murodovna Ziyamuhamedovaga Prezident administratsiyasi rahbarining o‘rinbosari vazifasini vaqtincha bajarish yuklatildi. Avvalroq u Axborot va ommaviy kommunikatsiyalar agentligi huzuridagi Ommaviy kommunikatsiyalar masalalari markazi boshlig‘i bo‘lib ishlagan.
Xayrulla Nuritdinov. Foto: Facebook.
2017 yil 21 avgustdan Milliy teleradiokompaniya raisining birinchi o‘rinbosari lavozimida ishlab kelayotgan Xayrulla Boqijonovich Nuritdinov esa “O‘zbekiston 24” telekanali direktori etib tayinlandi.
2017 yilning avgustida u bir necha kun “O‘zbekiston 24” telekanali direktori bo‘lib ishlagan, biroq keyin MTRK rahbarining birinchi o‘rinbosari lavozimiga qaytgan edi.
Xayrulla Nuritdinov (1974 y. t.) 2006−2017 “Yoshlar” telekanalini ham boshqargan.
G‘ulomjon Samadov. Foto: Xalqaro press-klub.
G‘ulomjon Xursandovich Samadov Prezident administratsiyasi tadbirlar yoritilishini tayyorlash sho‘'basi mudiri etib tayinlandi.
2000−2006 yillarda u O‘zteleradiokompaniyada “Axborot” direksiyasi sharhlovchisi, muharriri, 2006−2014 yillarda — “O‘zbekiston” telekanali “Axborot” informatsion dasturi muxbiri, 2015−2016 yillarda — Ekoharakat Markaziy kengashi ijroiya qo‘mitasi xodimi, so‘ngra uning koordinatori bo‘lib ishlagan. 2016−2017 yillarda “Toshkentagroservis” MCHJ bo‘lim boshlig‘i bo‘lgan, 2017 yildan esa Xalqaro press-klub bosh prodyuseri sifatida ishlab kelmoqda.
Nosirjon Jamoliddinovich Jo‘rayev tahliliy materiallarni tayyorlash va Administratsiya bo‘linmalari faoliyatini muvofiqlashtirish sho‘'basi yetakchi konsultanti lavozimiga tayinlandi. Avvalroq Prezident administratsiyasi Ijro etuvchi apparati ommaviy axborot vositalari, televideniye va matbuotni rivojlantirish sho‘'basi mudiri lavozimida faoliyat ko‘rsatgan.

Фарход Шавкатович Махмудов назначен первым заместителем председателя Национальной телерадиокомпании Узбекистана, сообщило Министерство юстиции в своем Telegram-канале.
С сентября 2019 года он работал заместителем руководителя Администрации президента по вопросам средств массовой информации.
Фарход Махмудов. Фото: УзА.
Фарход Махмудов (1973 г. р.) окончил Ташкентский государственный университет в 1996 году по специальности «журналист». В 2008 году награжден орденом «Мехнат шухрати», в 2018 году получил звание Заслуженного журналиста Узбекистана. С 1995 года работал на разных должностях в Национальной телерадиокомпании, в том числе был главным редактором телеканала «Узбекистан 24». В 2018—2019 годах занимал должность заместителя советника президента по вопросам развития СМИ, духовности и просветительства, культуры, искусства и творческих организаций.
Временно исполнять обязанности замглавы Администрации президента по вопросам СМИ будет Дилноза Мурадовна Зиямухамедова, назначенная заведующей сектором развития СМИ, телевидения и печати исполнительного аппарата Администрации президента. Ранее она работала начальником Центра по вопросам массовых коммуникаций при Агентстве информации и массовых коммуникаций (АИМК).
Хайрулла Нуритдинов. Фото: Facebook.
Хайрулла Бокиджонович Нуритдинов, с 21 августа 2017 года работавший первым заместителем председателя Национальной телерадиокомпании, назначен директором телеканала «Узбекистан 24».
В августе 2017 года он несколько дней проработал директором телеканала «Узбекистан 24», но затем не вернулся на пост первого замглавы НТРК.
Хайрулла Нуритдинов (1974 г. р.) в 2006—2017 годах также возглавлял телеканал «Ёшлар».
Гуломжон Самадов. Фото: Международный пресс-клуб.
Гуломжон Хурсандович Самадов назначен заведующим сектором по организации освещения мероприятий исполнительного аппарата Администрации президента.
В 2000—2006 годах он работал комментатором, редактором дирекции «Ахборот» в Узтелерадиокомпании, в 2006—2014 годах — репортером информационной программы «Ахборот» телеканала «Узбекистан», в 2015—2016 годах — сотрудником исполнительного комитета Центрального совета Экологического движения, а затем его координатором. В 2016—2017 годах занимал должность начальника отдела ООО «Тошкентагросервис», с 2017 года работает генеральным продюсером Международного пресс-клуба.
Носиржон Джамолиддинович Джураев назначен ведущим консультантом сектора по подготовке аналитических материалов и координации деятельности подразделений исполнительного аппарата Администрации президента. Ранее он работал заведующим сектором развития СМИ, телевидения и печати.