11 iyun soat 10:00 holatiga ko‘ra, O‘zbekistonda koronavirus infeksiyasi qayd etilganlar soni 4695 nafarni tashkil etmoqda, deya xabar berdi Sog‘liqni saqlash vazirligi.
Unga ko‘ra, yangi kasallanish holatlarining 20 nafari Karantin марказидаги fuqarolar orasida, 18 nafari Navoiy viloyatida, Toshkent shahri va Namangan viloyatida 3 nafardan aholi orasida, shuningdek Qashqadaryo вилоятининг Muborak tumanida faoliyat ko‘rsatuvchi xorijiy korxonaning 28 nafar ishchisida aniqlandi.
Bosh davlat sanitariya inspektori Nurmat Otabekov so‘zlariga ko‘ra, hozirda Respublika bo‘ylab koronavirus infeksiyasidan 1144 kishi davolanmoqda. Ulardan 10 nafar bemor og‘ir, 1 nafar bemor esa o‘ta og‘ir ahvolda, deb baholanmoqda.
Ayni paytda mamlakatda 3532 nafar koronavirus infeksiyasiga chalingan fuqarolar sog‘aygan. O‘n to‘qqiz kishi hayotdan ko‘z yumgan.

Количество зарегистрированных случаев заражения коронавирусной инфекцией в Узбекистане по состоянию на 10:00 11 июня выросло на 72 и достигло 4695, сообщило Министерство здравоохранения.
20 новых случаев выявлено среди граждан, находящихся в карантинном центре, 18 — в Навоийской области, по 3 случая — среди населения Ташкенте и Наманганской области.
Еще 28 случаев коронавируса диагностировано среди сотрудников иностранного предприятия в Мубарекском районе Кашкадарьинской области.
На данный момент общее число выздоровевших от коронавируса в стране достигло 3532. Лечение проходят 1144 пациента, из них 10 — в тяжелом состоянии, 1 — в крайне тяжелом.