27 mart kuni, soat 16:30 da Andijon shahar markaziy poliklinikasida yong‘in ro‘y bergan (video). Bu haqda Sog‘liqni saqlash vazirligi xabar berdi.
«Shahar aholisiga birlamchi tibbiy-sanitariya yordamini ko‘rsatuvchi mazkur tibbiyot muassasasi karantin munosabati bilan sanitariya talablari asosida ish faoliyati chegaralangan holda faoliyat olib borayotgan edi», — deya xabar bergan viloyat sog‘liqni saqlash boshqarmasi matbuot xizmati.
Ma’lumotlarga qaraganda, 4-qavatdagi bosh hamshira xonasida joylashgan sovitgich (xolodilnik) va kompyuterlarning elektr tarmog‘iga ulangan joyida qisqa tutashuv ro‘y berib, qisqa fursatli yong‘in yuz bergan.
Poliklinikadagi tibbiyot xodimlari va bemorlar zudlik bilan tashqariga ko‘chirilgan. Hech kim jarohat olmagan. Katta miqdordagi moddiy zarar ham yetkazilmagan, deyiladi xabarda. Ayni paytda surishtiruv ishlari olib borilmoqda.

27 марта в 16:30 в Андижанской городской центральной поликлинике произошел пожар, сообщила пресс-служба Министерства здравоохранения Узбекистана (видео).
«Медицинское учреждение, которое оказывает первичную медико-санитарную помощь населению города, функционировало на основе санитарных требований из-за карантина», — сообщили в пресс-службе областного управления здравоохранения.
Отмечается, что в комнате на четвертом этаже произошло короткое замыкание при включенных в сеть холодильнике и компьютерах. В результате произошло кратковременное возгорание.
Медицинский персонал и пациенты поликлиники были немедленно эвакуированы. Никто не пострадал. Огонь не нанес крупного материального ущерба, говорится в сообщении. Ведется расследование.