Tayinlovga qadar u o‘tgan yilning kuzidan O‘zbekiston Milliy banki raisining birinchi o‘rinbosari lavozimida ishlab kelayotgan edi.
O‘zsanoatqurilishbankning avvalgi rahbari Aziz Voitov oldinroq investitsiyalar va tashqi savdo vazirining birinchi o‘rinbosari etib tayinlandi.
Saxi Annaklichev (1975 y. t.) mehnat faoliyatini 1996 yilda Markaziy bankning Qoraqalpog‘iston bosh boshqarmasida valyuta-iqtisod bo‘limi yetakchi iqtisodchisi sifatida boshlagan. So‘nggi yillarda MBda turli lavozimlarda faoliyat ko‘rsatdi, Xalq banki rahbari o‘rinbosari bo‘ldi, Vazirlar Mahkamasida departamentlardan biriga rahbarlik qildi.

Председателем правления Узпромстройбанка назначен Сахи Сапармухамедович Аннакличев, сообщается на сайте банка.
До этого назначения с осени прошлого года он работал первым заместителем председателя Национального банка Узбекистана.
Прежний глава Узпромстройбанка Азиз Воитов ранее был назначен первым заместителем министра инвестиций и внешней торговли.
Сахи Аннакличев (1975 г. р.) начал карьеру в 1996 году ведущим экономистом валютно-экономического отдела Каракалпакского главного управления Центрального банка. В последующие годы занимал различные должности в ЦБ, был заместителем главы Народного банка, возглавлял один из департаментов Кабинета Министра.