Shanba kuni O‘zbekiston Jismoniy tarbiya va sport vazirligida navbatdan tashqari yig‘ilish bo‘lib o‘tdi. Unda prezident maslahatchisi Abdujabar Abduvaxitov, bosh vazir o‘rinbosari — Turizm bo‘yicha davlat qo‘mitasi raisi Aziz Abduxakimov, vazirlik va Milliy olimpiya qo‘mitasi rahbarlari ishtirok etdi.
Yig‘ilishda vazirlik rahbariyatidagi o‘zgarishlar e’lon qilindi. Abdujabar Abduvaxitov ta’kidlaganidek, o‘zgarishlar mamlakatda jismoniy tarbiya va sportning rivojlanishini yangi bosqichga olib chiqish, shuningdek, ommaviy sportni aholi o‘rtasida ommalashtirish maqsadida amalga oshirildi.
Ravshan Sayfiddinovich Ermatov (1977 yilda tug‘ilgan) jismoniy tarbiya va sport vazirining birinchi o‘rinbosari etib tayinlandi. Davlat jismoniy tarbiya institutini tugatgan (1995−1999). Mehnat faoliyatini «Chig‘atoy» futbol bo‘yicha Respublika oliy sport mahorati maktabida murabbiy sifatida boshlagan. Bir necha yillar davomida u Futbol assotsiatsiyasining xalqaro markazida murabbiy, futbol bo‘yicha Respublika oliy sport mahorati maktabida murabbiy bo‘lib ishlagan (2004−2010). O‘zbekistonning eng yuqori mukofotlari va ordenlari sohibi.
2010 yildan O‘zbekiston Davlat jismoniy tarbiya va sport universitetining «Futbol nazariyasi va metodikasi» kafedrasi katta o‘qituvchisi, 2019 yil iyun oyidan esa futbol assotsiatsiyasining birinchi vitse-prezidenti.
Ravshan Ermatov O‘FA birinchi vitse-prezidenti lavozimini saqlab qoladi.
Elbek Xabibullayevich Shukurov (1988) jismoniy tarbiya va sport vazirining o‘rinbosari bo‘ldi. 2009 yilda Toshkent davlat agrar universitetini tamomlagan. Mehnat faoliyatini 2005 yilda «Kamolot» yoshlar ijtimoiy harakatida boshlagan, bir necha yil turli lavozimlarda, shu jumladan, Toshkent shahar kengashi raisi sifatida ishlagan.
U Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputati va O‘zbekiston Liberal-demokratik partiyasi raisining yoshlar masalalari bo‘yicha o‘rinbosari bo‘lgan. 2017 yil iyuldan 2018 yil avgustgacha Yoshlar ittifoqining Toshkent kengashini boshqargan, poytaxt hokimining yoshlar masalalari bo‘yicha maslahatchisi bo‘lgan.
Mazkur tayinlovga qadar 2018 yil avgust oyidan buyon Toshkent hokimining yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlanish va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari lavozimida ishlagan.
Oybek Qosimov. Foto: Xalqaro press-klub.
Jismoniy tarbiya va sport vazirining birinchi o‘rinbosari bo‘lib ishlagan Oybek Omilovich Qosimov (1980) Milliy olimpiya qo‘mitasi prezidentining birinchi o‘rinbosari lavozimiga qaytdi.
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetini tamomlagan, «Paxtakor» futbol klubi bosh direktorining o‘rinbosari, Toshkent shahar futbol federatsiyasi raisining birinchi o‘rinbosari, MOQ bosh kotibi va birinchi vitse-prezidenti bo‘lgan.
2018 yil may oyidan buyon jismoniy tarbiya va sport vazirining o‘rinbosari bo‘lib ishlagan Sharifjon Fuzailovich Мўминжоновнинг yangi ish joyi hozircha noma’lum.

В Министерстве физической культуры и спорта Узбекистана в субботу прошло внеочередное заседание. В нем приняли участие советник президента Абдужабар Абдувахитов, заместитель премьер-министра — председатель Госкомтуризма Азиз Абдухакимов, руководители министерства и Национального олимпийского комитета.
На заседании было сообщено об изменениях в руководстве министерства. Как отметил Абдужабар Абдувахитов, они проведены, чтобы вывести развитие физкультуры и спорта в стране на новый уровень, а также для популяризации массового спорта среди населения.
Равшан Сайфиддинович Ирматов (1977 г. р.) назначен первым заместителем министра физкультуры и спорта. Он окончил Государственный институт физической культуры (1995−1999). Начинал карьеру в качестве тренера Республиканской школы высшего спортивного мастерства по футболу «Чигатай». В разные годы работал тренером в международном центре Ассоциации футбола, тренером Республиканской школы высшего спортивного мастерства по футболу (2004−2010). Обладатель высших наград и орденов Узбекистана.
С 2010 года является старшим преподавателем кафедры «Теория и методика футбола» в Узбекском государственном университете физкультуры и спорта, с июня 2019 года — первым вице-президентом Ассоциации футбола.
Равшан Ирматов сохранит должность первого вице-президента АФУ.
Элбек Хабибуллаевич Шукуров (1988) стал заместителем министра физкультуры и спорта. В 2009 году окончил Ташкентский государственный аграрный университет. Трудовую деятельность начал в 2005 году в Общественном движении молодежи «Камолот», проработав в течение нескольких лет на разных должностях, в том числе председателем Ташкентского городского rенгаша организации.
Был депутатом Законодательной палаты Олий Мажлиса и заместителем председателя Либерально-демократической партии Узбекистана по вопросам молодежи. С июля 2017 года по август 2018 года возглавлял Ташкентский кенгаш Союза молодежи, был советником хокима столицы по вопросам молодежи.
До назначения с августа 2018 года занимал должность заместителя хокима Ташкента по вопросам молодежной политики, социального развития и духовно-просветительской работе.
Ойбек Касымов. Фото: Международный пресс-клуб.
Ойбек Омилович Касимов (1980), работавший первым замминистра физкультуры и спорта, вернулся на пост генерального секретаря Национального олимпийского комитета.
Он окончил Университет мировой экономики и дипломатии, был заместителем генерального директора футбольного клуба «Пахтакор», первым заместителем председателя Ташкентской городской федерации футбола, генеральным секретарем и первым вице-президентом НОК.
О новом месте работы Шарифжона Фузаиловича Муминджанова, с мая 2018 года работавшего заместителем министра физкультуры и спорта, пока неизвестно.