Bobir Jo‘rayev Botirovich Mirzo Ulug‘bek tuman hokimining iqtisodiyot va tadbirkorlik masalalari bo‘yicha birinchi o‘rinbosari, Husanova Sevara Rixsibayevna esa hokim o‘rinbosari, tuman Xotin-qizlar qo‘mitasi raisi etib tayinlandi. Bu haqda hokimiyat matbuot xizmati xabar qildi.Bobir Jo‘rayev (1986 yilda tug‘ilgan) — Toshkent davlat pedagogika universiteti (2009), Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti (2015) va prezident huzuridagi Davlat boshqaruvi akademiyasini (2019) tamomlagan. Mirzo Ulug‘bek tuman hokimligining Tashkiliy-nazorat guruhi rahbari, tuman hokimligi Apparati rahbari lavozimlarida ishlagan.
Sevara Husanova (1971 y. t.) — Toshkent Pediatriya tibbiyot institutini (1995) tamomlagan. 2011−2017 yillarda Mirzo Ulug‘bek tumanidagi 8-sonli oilaviy poliklinika bosh shifokori, 2017 — 2020 yillarda Mirzo Ulug‘bek tuman tibbiyot birlashmasi boshlig‘i lavozimlarida faoliyat olib borgan.

Бобир Ботирович Джураев назначен первым заместителем хокима Мирзо-Улугбекского района по вопросам экономики и предпринимательства. Севара Рихсибаевна Хусанова назначена заместителем хокима Мирзо-Улугбекского района и председателем районного комитета женщин. Об этом сообщила пресс-служба хокимията.
Бобир Джураев (1986 г. р.) — выпускник Ташкентского государственного педагогического университета (2009), Ташкентского государственного экономического университета (2015) и Академии государственного управления при президенте (2019). Работал руководителем организационно-контрольной группы хокимията Мирзо-Улугбекского района, а также возглавлял Аппарат районного хокимията.
Севара Хусанова (1971 г. р.) — выпускница Ташкентского педиатрического медицинского института (1995). В 2011—2017 годах работала главным врачом семейной поликлиники №8 Мирзо-Улугбекского района, а в 2017—2020 годах — руководителем медицинского объединения этого же района.