Bosh prokuratura huzuridagi Iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish departamenti Andijon viloyati boshqarmasi va O‘zbekiston Davlat xavfsizlik xizmati xodimlari 2000 yilda tug‘ilgan ayolni o‘zining sakkiz oylik qizini 5000 dollarga sotmoqchi bo‘lgan vaqtda qo‘lga oldi.
Bosh prokuratura jamoatchilik bilan aloqalar va huquqiy axborot bo‘limi boshlig‘i Hayot Shamsutdinovning xabar qilishicha, ayol oilali bo‘lib, tezkor tadbir davomida farzandining tug‘ilganlik haqidagi guvohnomasini bergan vaqtida ushlangan.
Mazkur holat yuzasidan ayolga nisbatan Jinoyat kodeksining tegishli moddasi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari o‘tkazilmoqda.

Сотрудники Андижанского областного управления Департамента по борьбе с экономическими преступлениями при Генеральной прокуратуре и Службы государственной безопасности Узбекистана задержали женщину 2000 г. р. при попытке продать своего восьмимесячного ребенка за 5000 долларов.
Как сообщил начальник Отдела по связям с общественностью и правовой информации Генпрокуратуры Хаёт Шамсутдинов, женщина, состоящая в браке, была задержана в ходе оперативного мероприятия во время передачи свидетельства о рождении ребенка.