Yangi yil kechasi Tashkent City hududida o‘tkazilgan dronlar shousi 2 yanvar kuni 19:30 dan so‘ng Hyatt mehmonxonasi va O‘zbekiston Milliy kutubxonasi yaqinidagi poytaxtning asosiy archasi oldida takroran namoyish etiladi. Bu haqda shou tashkilotchisi Davergeodezkadastr matbuot xizmati «Gazeta.uz»ga xabar qildi.31 dekabr kuni Tashkent City hududida turli rangdagi chiroqlar bilan jihozlangan 250 dona dron 125−150 metr balandlikka havoga ko‘tarilib, turli yozuvlar va shakllarni hosil qilgan edi. Poytaxt aholisi va mehmonlari ushbu yorqin shouni takroran tomosha qilishlari mumkin.
Ushbu dronlar dekabr oyida qo‘mita tomonidan Xitoydan olib kelingan bo‘lib, ularning soni bugungi kunda 300 tani tashkil etadi. Kelgusida ularning sonini 1000 taga yetkazish va O‘zbekistonda ishlab chiqarish ko‘zda tutilmoqda, deyiladi qo‘mita xabarida.

Шоу дронов, продемонстрированное в новогоднюю ночь в Tashkent City, повторится сегодня, 2 января, в 19:00 у главной ёлки столицы возле отеля Hyatt и Национальной библиотеки Узбекистана. Об этом «Газете.uz» сообщили в пресс-службе Госкомземгеодезкадастра, организующего шоу.
31 декабря на территории Tashkent City 250 специальных световых дронов поднялись на высоту 125−150 м, выстроившись в разные надписи и фигуры. У жителей и гостей столицы будет возможность вновь увидеть это яркое шоу.
Дроны, предназначенные для световых выступлений, были поставлены из Китая в декабре в количестве 300 единиц. Эту цифру планируется довести до 1000, отметили в комитете. Кроме того, их выпуск намечено наладить в Узбекистане.