Qayd etilishicha, 4 nafar noma’lum shaxs F.X.ni kuch bilan avtomobilga chiqarib o‘rmonga olib borishgani, tan jarohati yetkazgani, qurol bilan tahdid qilib 36000 rubl olib kelishga majbur qilgan, so‘ngra Lomonosov metrosiga olib kelgan.
Huquqni muhofaza qiluvchi organlardan olingan ma’lumotga ko‘ra ushbu holat bo‘yicha jinoiy ish qo‘zg‘atilgan, mazkur jinoyatni sodir etishda gumonlanib 5 kishi, jumladan 3 nafar O‘zbekiston fuqarosi qo‘lga olingan.
Bosh konsulxona vaziyatni nazoratga oldi hamda mazkur holat bo‘yicha tergov ishlarini olib borayotgan tegishli organlar bilan aloqa o‘rnatdi, deya qo‘shimcha qildi TIV.

Генеральное консульство Узбекистана в Санкт-Петербурге (Россия) подтвердило о нападении 24 ноября группы лиц на гражданина Узбекистана Ф. Х., сообщила пресс-служба МИДа.
Отмечается, что четверо неизвестных посадили Ф. Х. силой в автомобиль, увезли в лес, избили и, угрожая пистолетом, заставили перевести 36 тысяч рублей. После этого его привезли к станции метро «Ломоносовская» и высадили.
По данным правоохранительных органов, возбуждено уголовное дело, по подозрению в совершении преступления задержаны пять человек, в том числе — три узбекистанца.
Генконсульство держит ситуацию на контроле и поддерживает постоянный контакт со следственными органами, добавили в МИДе.