Qashqadaryo viloyataning Qamashi tummanidagi Boburtepa qishlog‘i hududida «UAZ» avtomobilining yo‘ldan chiqib ketishi natijasida bir kishi hayotdan ko‘z yumdi va 10 kishi turli darajada tan jarohatlari oldi. Hodisa 29 oktyabr kuni taxminan 11:00 da sodir bo‘ldi, deya xabar qildi O‘zbekiston Sog‘liqni saqlash vazirligi matbuot xizmati.
Jabrlanganlar Qamashi shoshilinch rdam bo‘limiga olib borildi, ularning uch nafari shifoxonaga yotqizildi, yetti nafariga ambulator yordam ko‘rsatildi.
Statsionar yotqizilgan bemorlar: S.A. (1996) «Bosh miyaning og‘ir darajada lat yeyishi, bo‘yin umurtqasining yopiq sinishi, orqa miyaning lat yeyishi» tashxisi, T.B. (1980) «Bosh miyaning og‘ir darajada lat yeyishi, miya shishi» hamda I.A. (1995) «Yuz sohasida ko‘plab shilingan jarohatlar» tashxisi bilan davolanmoqda.

В Камашинском районе Кашкадарьинской области на территории села Бобуртепа в результате съезда с дороги автомобиля «УАЗ» один человек погиб и 10 получили травмы различной степени тяжести. Инцидент произошел 29 октября примерно в 11:00, сообщила пресс-служба Министерства здравоохранения Узбекистана.
Пострадавшие были доставлены в Камашинское отделение экстренной медицинской помощи, из них трое госпитализированы, семерым оказана амбулаторная помощь.
У госпитализированных диагнозы: С. А. (1996 г. р.) — «тяжелая травма головы, закрытый перелом шейного отдела позвоночника, повреждение спинного мозга», Т. Б. (1980 г. р.) — «тяжелая травма головы, гематома головного мозга», И. А. (1995 г. р.) — «множественные ссадины в области лица».