Futbol bo‘yicha O‘zbekiston milliy terma jamoasi 2022 yilgi jahon chempionatining Osiyodagi saralash bosqichi ikkinchi raundi uchinchi o‘yini doirasida Singapur jamoasini mag‘lubiyatga uchratdi. 10 oktyabr kuni Sinagpurdagi Milliy stadionda bo‘lib o‘tgan o‘yin 1:3 hisobida yakunlandi.
Hisobni 15-daqiqada yarim himoyachi va terma jamoa sardori Odil Ahmedov jarima to‘pini raqib darvozasiga aniq yo‘llagan holda ochdi. Birinchi taym yakunida (45+1') maydon egalari hujumchi Isxan Fandining goli bilan hisobni tenglashtirdi.
Uchrashuvning ikkinchi yarmida O‘zbekiston terma jamoasi yarim himoyachisi Eldor Shomurodov dubl qayd etdi (51', 90+2').
G‘alabadan so‘ng O‘zbekiston 6 ochko bilan D guruhida birinchi o‘ringa ko‘tarildi. Navbatdagi o‘yin 14 noyabr kuni Saudiya Arabistoniga qarshi Toshkentdagi «Paxtakor» stadionida bo‘lib o‘tadi.

Национальная сборная Узбекистана по футболу победила команду Сингапура в рамках третьего матча второго раунда отборочного турнира чемпионата мира 2022 года в Азии. Матч, прошедший 15 октября на Национальном стадионе в Сингапуре, завершился со счетом 1:3.
Счет был открыт на 15-й минуте, когда полузащитник и капитан национальной сборной Одил Ахмедов забил со штрафного. В конце первого тайма (45+1') хозяева поля сравняли счет благодаря точному удару нападающего Исхана Фанди.
Во второй половине встречи дубль оформил полузащитник сборной Узбекистан Эльдор Шомуродов (51', 90+2').
Подопечные главного тренера Вадима Абрамова ранее разгромили Йемен (5:0). Предыдущий наставник сборной Эктор Купер был освобожден от должности после поражения от Палестины (0:2) в первом матче отборочного турнира.
По итогам трех матчей (у Сингапура четыре) Узбекистан поднялся на первое место в группе D с 6 очками.