Jinoyat ishlari bo‘yicha Yashnobod tuman sudida Said-Abdulaziz Yusupovga nisbatan jinoyat ishini ko‘rib chiqish bo‘yicha yopiq sud boshlandi. Bu haqda O‘zbekiston Oliy sudi matbuot xizmati «Gazeta.uz»ga xabar qildi.
O‘zbekiston mustaqil bosma ommaviy axborot vositalari va axborot agentliklarini qo‘llab-quvvatlash va rivojlantirish jamoat fondi direktori vazifasini bajaruvchi bo‘lib ishlagan Said-Abdulaziz Yusupov Jinoyat kodeksining 167 (o‘zlashtirish yoki rastrata yo‘li bilan talon-toroj qilish), 168 (firibgarlik) hamda 28 (jinoyat ishtirokchilarining turlari) va 211 (pora olish-berishda vositachilik qilish) moddalarida nazarda tutilgan jinoyatlarni sodir etganlikda ayblanmoqda.
Said-Abdulaziz Yusupov (1982 y. t.) 10 may kuni firibgarlikda gumonlanib qo‘lga olingan edi. Ushlanganidan so‘ng darhol e’lon qilingan uning murojaatida u bosimlar to‘g‘risida ma’lum qildi.

В Яшнабадском районном суде по уголовным делам Ташкента начался закрытый судебный процесс по уголовному делу в отношении Саида-Абдулазиза Юсупова. Об этом «Газете.uz» сообщили в пресс-службе Верховного суда Узбекистана.
Бывший и. о. директора Общественного фонда поддержки и развития независимых печатных СМИ и информационных агентств Узбекистана обвиняется в совершении преступлений, предусмотренных статьями 167 (хищение путем присвоения или растраты), 168 (мошенничество), 211 (дача взятки) и 28 (виды соучастников преступления) Уголовного кодекса.
Саид-Абдулазиз Юсупов (1982 г. р.) был задержан 10 мая по подозрению в мошенничестве в особо крупном размере (пункт «а» части 4 статьи 168 УК). Сразу после задержания было распространено его видеообращение, в котором он говорит о давлении. «Газета.uz» подробно писала об этом деле.