15 avgustdan Toshkent jamoat transporti — metro va avtobuslarda yo‘l haqi 1200 so‘mdan 1400 so‘mga oshiriladi. Bunda oylik yo‘l chiptalari narxi o‘zgarmaydi, deya xabar qildi Toshkent hokimiyati matbuot xizmati.
Eslatib o‘tamiz, 15 avgustdan O‘zbekistonda yoqilg‘i narxi ham qimmatlashadi. Ai-80 avtobenzinining chakana narxi 4500 so‘m, dizel yoqilg‘isi — 5400 so‘m, EKO dizel yoqilg‘isi — 5700 so‘mga oshadi.
Bundan tashqari, xuddi shu sanadan tabiiy va suyultirilgan gaz, shuningdek elektr energiyasi tariflari ham oshiriladi. Yoqilg‘i-energetika narx va tariflarining o‘zgarishi Vazirlar Mahkamasining 30 iyuldagi qarori bilan tasdiqlangan.

С 15 августа плата за проезд в общественном транспорте Ташкента — метро и автобусах — повысится с 1200 до 1400 сумов. При этом цена проездных карточек не изменится, сообщила пресс-служба хокимията Ташкента.
Напомним, с этого же дня в Узбекистане возрастет цена на топливо. Новая розничная цена литра автобензина Аи-80 составит 4500 сумов, дизельного топлива — 5400 сумов, дизтопливо ЭКО — 5700 сумов.
Кроме того, с 15 августа повышаются тарифы на природный и сжиженный газ, а также электроэнергию. Изменение цен и тарифов на топливно-энергетические ресурсы утверждено постановлением Кабинета Министров от 30 июля.