Hodisa 3 avgust kuni 9:30 da Bektemir tumanidagi Compass savdo majmuasi yaqinida YPX xodimlari Cobalt haydovchisining yo‘l harakati qoidalarini buzganinini aniqlagan vaqtida sodir bo‘ldi. Huquqbuzar 34 yoshli Bahromjon R. bo‘lib chiqdi. U avtomobilini (davlat raqami — 01 R 332 RA) transport vositasining to‘xtashi va to‘xtab turishini ta’qiqlovchi 3.27 yo‘l belgisi ostida to‘xtatgan.
YPX xodimi qoidabuzarlikni rasmiylashtirayotgan vaqtda haydovchi hujjatlarni uning qo‘lidan tortib olib, inspektorlarni janjallashishga chorlaydi, ularni uyatsiz so‘zlar bilan haqorat qiladi, deyiladi xabarda. Hodisa tasvirlangan video ijtimoiy tarmoqlar va Telegram-kanallarda tarqaldi.
Bektemir tuman ma’muriy sudi Bahromjon R.ni Ma’muriy javobgarlik to‘g‘risidagi kodeksning 194-modda 1-qismi (ichki ishlar organlari xodimining qonuniy talablarini bajarmaslik) va 183-moddasi (mayda bezorilik) bo‘yicha aybdor deb topib, unga nisbatan 15 kun muddatga ma’muriy qamoq jazosini tayinladi.

Водитель Cobalt, оскорбивший сотрудников дорожно-патрульной службы УБДД ГУВД Ташкента, привлечен к административной ответственности, сообщила пресс-служба управления столицы.
Инцидент произошел 3 августа в 09:30 в Бектемирском районе возле торгового комплекса Compass, где сотрудники ДПС выявили нарушение правил дорожного движения водителем Cobalt. Правонарушителем оказался 34-летний Бахромжон Р., который припарковал автомобиль (госномер — 01 R 332 RА) под дорожным знаком 3.27, запрещающим остановку и стоянку транспортных средств.
Когда сотрудник ДПС попытался оформить нарушение, водитель выбил из его рук документы и, провоцируя инспекторов на драку, оскорбил их нецензурными выражениями, отмечается в сообщении. Видео инцидента распространилось в социальных сетях и Telegram-каналах.
Административный суд Бектемирского района признал Бахромжона Р. виновным по части 1 статьи 194 (невыполнение законных требований сотрудника органов внутренних дел) и статье 183 (мелкое хулиганство) Кодекса об административной ответственности и в порядке статьи 34 КоАО назначил ему наказание в виде административного ареста сроком на 15 суток.