O‘zbekiston bosh prokurorining buyrug‘iga asosan adliya katta maslahatchisi Mavlonov Akmalxo‘ja Yusupovich Namangan viloyati prokurori lavozimiga tayinlandi, deya xabar qildi Bosh prokuratura matbuot xizmati.
Akmalxo‘ja Mavlonov tayinlovga qadar O‘zbekiston bosh prokurori o‘rinbosari, Bosh prokuratura huzuridagi Soliq, valyutaga oid jinoyatlarga va jinoiy daromadlarni legallashtirishga qarshi kurashish departamenti boshlig‘i, Xorazm viloyati prokurori, Sirdaryo viloyati prokurori o‘rinbosari lavozimlarida faoliyat ko‘rsatgan.
Namangan viloyatining avvalgi prokurori Rashid Rahmatov iyul boshida Bosh prokuraturaga Nig‘matulla Yuldashev rahbar bo‘lishidan ko‘p o‘tmay lavozimini tark etgan edi.

Старший советник юстиции Акмалхужа Юсупович Мавлонов назначен прокурором Наманганской области в соответствии с приказом генерального прокурора Узбекистана, сообщила пресс-служба Генпрокуратуры.
Акмалхужа Мавлонов ранее занимал должность заместителя генерального прокурора Узбекистана, начальника Департамента по борьбе с налоговыми, валютными преступлениями и легализацией преступных доходов при Генпрокуратуре, прокурора Хорезмской области, заместителя прокурора Сырдарьинской области.
Прежний прокурор Наманганской области Рашид Рахматов покинул должность в начале июля, вскоре после назначения главой Генпрокуратуры Нигматиллы Юлдашева.