Hozirgi paytda huquqni muhofaza qilish organlari tergov tadbirlarini olib bormoqda va marhumning qarindoshlari O‘zbekiston fuqarosining jasadini Samarqand shahrida dafn etish maqsadida jo‘natish uchun hujjatlarni tayyorlamoqda.
O‘zbekistonning Madriddagi elchixonasi vaziyatni nazoratga olgan va zarurat tug‘ilganda konsullik-huquqiy yordam ko‘rsatadi, deyiladi xabarda.
Ispaniya va Portugaliyada bo‘lib turgan O‘zbekiston fuqarolari zarurat tug‘ilgan holatlarda Madrid shahridagi elchixonaga quyidagi telefon raqami orqali murojaat qilishlari mumkin: +34−91−310−16−39.

Гражданин Узбекистана Икром Негматов скончался 1 июня в португальской провинции Лейрия от ножевых ранений, сообщила пресс-служба Министерства иностранных дел.
Правоохранительные органы ведут следствие. Родственники покойного готовят документы для отправления тела узбекского гражданина для захоронения в Самарканде.
Посольство Узбекистана в Мадриде взяло ситуацию под контроль и готово оказать консульско-правовую помощь, говорится в сообщении.
Узбекистанцы, находящиеся в Испании и Португалии, могут при необходимости обращаться в посольство республики в Мадриде по телефону: +34−91−310−16−39.