Temurjon Komilov xalq ta’limi vazirining moliyaviy-iqtisodiy masalalar bo‘yicha o‘rinbosar lavozimiga tayinlandi. O‘zbekiston prezidenti Shavkat Mirziyoyev 20 mart kuni bu haqdagi qarorni imzoladi, deya xabar berdi O‘zbekiston Xalq ta’limi vazirligi matbuot xizmati.
Temurjon Komilov xalqaro iqtisodiy munosabatlar yo‘nalishi bo‘yicha Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida 2004 yil bakalavriyat va 2006 yili magistraturani tamomlagan. 2005−2017 yillarda davlat organlarida faoliyat yuritgan.
2017 yildan O‘zbekiston Hisob palatasida ishlab kelgan. 2018 yilda u Hisob palatasining Byudjet tizimi byudjetlari shakllantirilishi va xarajat qismi ijro etilishini nazorat qilish sho‘’basi bosh inspektori lavozimida ishlab kelgan.

Темуржон Комилов назначен заместителем министра народного образования по финансово-экономическим вопросам. Постановление об этом подписал 20 мая президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев, сообщила пресс-служба Министерства народного образования Узбекистана.
На этом посту он сменил Атабека Назирова, в январе возглавившего Агентство по развитию рынка капитала.
Темуржон Комилов — выпускник Университета мировой экономики и дипломатии (2004 год). В системе государственных органов финансирования проработал с 2005 по 2017 годы.
С 2017 года работал в Счетной палате Узбекистана. В 2018 году занимал должность главного инспектора по контролю формирования и исполнения расходной части бюджетов бюджетной системы.