GM Uzbekistan kompaniyasi uchta yangi modelni ishlab chiqarishni o‘zlashtirish hamda mahalliylashtirish darajasini 50 foizga yetkazishni rejalashtirmoqda, deya xabar qildi «O‘zbekiston 24» telekanalining «Yangiliklar 24» dasturi prezident Shavkat Mirziyoyevning Andijon viloyatiga tashrifi yakunlariga bag‘ishlangan reportajida.
Reportajda «O‘zavtosanoat» raisi Shavkat Umurzoqov prezidentga Chevrolet Equinox va Chevrolet Traverse krossoverlari hamda Chevrolet Trailblazer yo‘ltanlamasini tanishtirayotgani aks ettirilgan. Asakadagi zavodni modernizatsiya qilish loyihasining qiymati 500 mln dollarga baholanmoqda.
Avvalroq «O‘zavtosanoat» krossoverlar segmentida yangi avtomobillarni ishlab chiqarish rejalashtirayotganini ma’lum qilgan edi. Captiva modeli esa o‘tgan yilning kuzida ishlab chiqarishdan olindi.

Компания GM Uzbekistan намерена освоить выпуск трех новых моделей автомобилей и довести уровень локализации до 50%, сообщила программа «Новости 24» телеканала «Узбекистан 24» в репортаже о визите президента Шавката Мирзиёева в Андижанскую область.
В кадрах репортажа видно, как председатель «Узавтосаноат» Шавкат Умурзаков представляет президенту Шавкату Мирзиёеву кроссоверы Chevrolet Equinox и Chevrolet Traverse, а также внедорожник Chevrolet Trailblazer. Проект модернизации производства оценивается в 750 млн долларов, включая 250 млн — на модернизацию завода автомобильных двигателей GM Powertrain Uzbekistan.
Ранее «Узавтопром» сообщал о планах по выпуску новых автомобилей в сегменте кроссоверов, в котором модель Captiva была снята с производства осенью прошлого года.