Artist juma kuni shifoxonaga yotqizilgan, shanba kuni 14:30 da (Toshkent vaqti bilan) hayotdan ko‘z yumgan.
Aktyorga yaqin manbaning TASSga xabar qilishicha, bir oycha muqaddam Vladimir Etush infarktni boshdan kechirgan, shundan so‘ng kasallik zo‘rayib borgan.
Vladimir Etush 1922 yil 6 may kuni tavallud topgan. 1939 yilda Shukin nomidagi teatr bilim yurtiga kirgan, biroq frontda xizmat qilish uchun o‘qishni to‘xtatgan.
Aktyor 40 dan ziyod filmlarda tasvirga tushgan, teatr postanovkalarida o‘nlab rollarni ijro etgan. «Buratinoning sarguzashtlari» filmidagi Karabas-Barabas, «Kavkaz asirasi» kartinasidagi Saaxov, «12 stul» filmidagi muhandis Bruns, «Ivan Vasilevich o‘z kasbini o‘zgartiradi» filmidagi Anton Semyonovich Shpak rollari bilan esda qolgan.

Народный артист СССР, актер театра и кино Владимир Этуш умер в субботу на 97-м году жизни. Об этом агентству ТАСС сообщил Кирилл Крок, директор Театра им. Вахтангова.
Артист скончался в 14:30 (по ташкентскому времени) в больнице, куда его отвезли в пятницу.
Источник из окружения артиста сообщил ТАСС, что около месяца назад Владимир Этуш «пережил обширный инфаркт, после чего болезнь усугубилась».
Владимир Этуш родился 6 мая 1922 года. В 1939 году он поступил в Театральное училище имени Щукина, но затем прервал обучение для службы на фронте.
Артист снялся в более чем 40 фильмах, а также сыграл десятки ролей в театральных постановках. Самые запоминающиеся кинороли — Карабас-Барабас в фильме «Приключения Буратино», заведующий райкомхозом Саахов в «Кавказской пленнице» (1966), инженер Брунс в фильме «12 стульев», Антон Семенович Шпак в фильме «Иван Васильевич меняет профессию».