14 sentyabr kuni O‘zbekiston davlat konservatoriyasining katta majlislar zalida Toshkent shahar va tuman Xalq deputatlari Kengashining qo‘shma majlisi bo‘lib o‘tdi. Bu haqda Toshkent shahar hokimligi matbuot xizmati xabar berdi.
Unda 330 dan ortiq deputatlar, jamoatchilik va OAV vakillari ishtirok etdilar. Yig‘ilishni Markaziy saylov komissiyasi raisi M. Abdusalomov olib bordi.
Yig‘ilish kun tartibida Toshkent shahar hokimi vazifasini bajaruvchi Jahongir Artikxo‘jayevni Oliy Majlis Senati a’zosi sifatida saylash masalasi muhokama etildi.
Yashirin ovoz berish natijalariga ko‘ra, Toshkent shahar hokimi v.b. Jahongir Ortiqxo‘jayev Senat a’zosi etib saylandi.

На заседании Кенгаша народных депутатов Ташкента 14 сентября был рассмотрен вопрос об избрании исполняющего обязанности хокима Ташкента Джахонгира Артыкходжаева членом Сената Олий Мажлиса.
По результатам тайного голосования свыше 330 депутатов Джахонгир Артыкходжаев избран сенатором, сообщили «Газете.uz» в пресс-службе столичного хокимията.
Джахонгир Артыкходжаев исполняет обязанности хокима города с апреля. Ранее он работал директором компании «Артель инжиниринг» и главой государственного унитарного предприятия Tashkent City, является основателем группы компаний Akfa.