Toshkentda Ohangaron shossesida joylashgan Rohat aylanma yo‘lini yangilash bo‘yicha ishlar boshlandi, deya xabar qildi poytaxt hokimiyati matbuot xizmati.
Uch kun ichida aylanma yo‘lida o‘tish qismini besh yo‘lakli qilib kengaytirish orqali chorrahaning o‘tkazuvchanligini oshirish rejalashtirilmoqda.
Aylanma yo‘lining e’lon qilingan loyihasiga ko‘ra, uning ikki tomonida «Welcome to Tashkent» va «Tashkent loves you» yozuvlari, markazda esa soat o‘rnatiladi. Aylanma yo‘l chetlariga esa gullar ekilib, o‘tloqni yangilash, piyodalar yo‘laklarini rekonstruksiya qilish rejalashtirilmoqda.
Xabarda keltirilishicha, Toshkentga boshqa hududlardan har kuni 4000 dan ortiq avtomobillar kelib-ketmoqda.
Avvalroq 4 iyul kuni Ohangaron shossesining Husayn Bayqaro ko‘chasidan Rohat aylanma yo‘ligacha qismi vaqtincha yopilishi haqida xabar qilingan edi.

В Ташкенте начаты работы по обновлению круга Рохат, расположенном на въезде в город на Ахангаранском шоссе, сообщила пресс-служба хокимията столицы.
В течение трех дней планируется расширить проезжую часть на круге до пяти полос, что, по расчетам, увеличит пропускную способность перекрестка.
Судя по опубликованному проекту дизайна круга, с одной стороны появится надпись «Welcome to Tashkent», по краям будут высажены цветы, планируется реконструировать тротуары.
Согласно приведенным в сообщении данным, ежедневно в Ташкент из других регионов заезжают и выезжают свыше 4000 автомобилей.