Sherzod Saidjanovich Xidoyatov Vazirlar Mahkamasi huzuridagi «Tashkent city» xalqaro ishbilarmonlik markazi hududida ob’ektlarni qurish va ulardan foydalanish direksiyasi direktori etib tayinlandi. Bu haqda Adliya vazirligi o‘zining Telegram-kanalida xabar qildi.
Sherzod Xidoyatov bunga qadar Akfa kompaniyalar guruhining qurilish bo‘yicha direktori lavozimida faoliyat ko‘rsatgan. U Toshkent davlat texnika institutini tamomlagan, 1998 yildan 2008 yilgacha Oliy xo‘jalik sudida faoliyat ko‘rsatgan, so‘ngra 2013−2014 yillarda Chirchiq transformator zavodi direktori bo‘lgan.
Eslatib o‘tamiz Tashkent city direksiyasi direktori lavozimida ilgari ishlab kelgan Jahongir Ortiqxo‘jayev may oyi boshida Toshkent shahar hokimi v. b. lavozimiga tayinlangan edi.

Шерзод Саиджанович Хидоятов назначен директором Дирекции по строительству и эксплуатации объектов Международного делового центра Tashkent City при Кабинете Министров Узбекистана. Об этом сообщило в своем Telegram-канале Министерство юстиции.
Ранее Шерзод Хидоятов работал директором по строительству группы компаний Akfa. Он окончил Ташкентский государственный технический институт, с 1998 по 2008 годы работал консультантом Высшего хозяйственного суда, затем, в 2013—2014 годах, был директором Чирчикского трансформаторного завода.
Напомним, предыдущий глава дирекции Джахонгир Артыкходжаев в начале мая был назначен исполняющим обязанности хокима Ташкента.