O‘zbekistonda ijtimoiy hayotning barcha sohalarida tub islohotlar o‘tkazilishi bilan yodda qolgan 2017 yil ham yakunlanib bormoqda. Mamlakat rahbariyatining oqilona siyosati natijasida, tarixiy jihatdan qisqa bir davrda aholining dolzarb muammolarini tezkor hal qilishning aniq mexanizmlari joriy qilindi, iqtisodiyotga bozor munosabatlari tamoyillarini singdirishning real choralari ko‘rildi, yirik qurilish loyihalari amalga oshirilmoqda. Shuningdek, xorijiy sarmoyalar uchun qulay shart-sharoitlar yaratish, yangi korxonalarni tashkil etish, mavjud bo‘lgan korxonalarning rentabellik darajasini oshirish, yuqori texnologik ishlab chiqarishlarni tashkil etish hamda boshqaruv jarayonida zamonaviy innovatsion yondashuvlar qo‘llanilishini ta’minlash maqsadida ishbilarmonlik va biznes uchun keng imkoniyatlar yaratildi.
O‘z navbatida, «SFI Management Group» kompaniyasi amalga oshirilayotgan ijobiy o‘zgarishlarni to‘liq qo‘llab-quvvatlagan holda, O‘zbekiston Respublikasini rivojlanishi va ravnaqi uchun munosib hissasini qo‘shmoqda.
Jumladan, bizning kompaniyamiz poytaxtning Sergeli tumani hududida joylashgan o‘ziga xos metall mahsulotlari ishlab chiqarishga mo‘ljallangan yagona korxona — Toshkent metallurgiya zavodi qurilishida faol ishtirok etmoqda.
Bundan tashqari, kompaniyamiz xalqning sevimli jamoasi bo‘lgan «Paxtakor» futbol klubini rivojlantirish maqsadida investitsion majburiyatlarni o‘z zimmasiga oldi. Ko‘rilgan kompleks chora-tadbirlar natijasida «Paxtakor» futbol klubi O‘zbekiston chempionati yakunida turnir jadvalida 10 pog‘onadan yuqoriga ko‘tarilib, bronza medali sohibiga aylandi, shuningdek, OFK chempionlar ligasida ishtirok etish huquqini qo‘lga kiritdi.
«SFI Management Group» kompaniyasi Markaziy Osiyoda qora metall ishlab chiqaruvchi yirik korxona — «Uzmetkombinat» AJni davlat tomonidan ishonchli boshqaruvga jalb qilindi. Qisqa vaqt mobaynida kombinatda ishlab chiqarish, tashqi-iqtisodiy va investitsion jarayonlarda xalqaro boshqaruv standartlari tatbiq qilindi, korxonani boshqaruv tizimi va xom ashyo bilan ta’minlash ishlari maqbullashtirildi hamda ishlab chiqarilgan mahsulotlarni ochiqlik va shaffoflik tamoyillari asosida savdo qilish yo‘lga qo‘yildi.
Ma’lumki, kirib kelayotgan 2018 yil «Faol tadbirkorlik, innovatsion g‘oyalar va texnologiyalarni qo‘llab-quvvatlash yili» deb e’lon qilindi. Ishonamizki, kelgusi yilda biz yanada e’tiborli natijalarga erishamiz hamda O‘zbekiston xalqining ravnaqi yo‘lida barcha imkoniyatlarimizni safarbar qilamiz.
Fursatdan foydalanib, «SFI Management Group» jamoasi barchangizni ushbu yorqin bayram bilan chin yurakdan tabriklaydi! Yangi yil sizlarga ulkan muvaffaqiyat va zafarlar, yorqin tuyg‘ular, takrorlanmas lahzalar va yaxshiliklar olib kelsin! Muqaddas o‘zbek zaminida yashab va faoliyat ko‘rsatib kelayotgan barchaga uzoq umr, baxt-saodat, mustahkam sog‘liq va xotirjamlik tilaymiz!

Вот и закончился 2017 год, который запомнился, прежде всего, коренными реформами, затронувшими фактически все сферы жизни Узбекистана. Благодаря взвешенной и продуманной политике руководства страны за такой короткий по историческим меркам промежуток времени создан механизм оперативного решения наиболее актуальных проблем населения, сделаны конкретные шаги по переводу экономики на рыночные рельсы, начаты грандиозные строительные проекты.
Также были предприняты действенные меры по формированию благоприятных условий для иностранных инвестиций, широкому привлечению бизнеса для реализации новых проектов, превращению существующих предприятий в высокорентабельные, организации высокотехнологичных производств, внедрению инновационных, современных подходов в управлении.
Приветствуя положительные перемены, компания SFI Management Group также вносит свой существенный вклад в развитие и процветание Республики Узбекистан.
Компания активно участвует в строительстве Ташкентского металлургического завода на территории Сергелийского района столицы — единственного завода, который будет выпускать холоднокатаный металлический прокат.
Также SFI Management Group взяла на себя инвестиционные обязательства по развитию известного отечественного футбольного клуба «Пахтакор». В результате предпринятой комплексной программы мер ФК «Пахтакор» поднялся вверх на 10 позиций в турнирной таблице, став бронзовым призером по итогам чемпионата Узбекистана, а также обеспечил участие в лиге чемпионов АФК.
Государство привлекло SFI Management Group в качестве доверительного управляющего АО «Узметкомбинат» — локомотива черной металлургии, единственного в Центральной Азии предприятия, работающего на металлическом ломе. За короткий период на комбинате были внедрены международные стандарты управления производственными, внешнеэкономическими и инвестиционными процессами, оптимизирована структура, созданы условия для сбора металлолома, а также продажи готовой продукции в условиях открытого рынка.
Наступающий 2018 год объявлен Годом поддержки активного предпринимательства, инновационных идей и технологий. Компания полагает, что в следующем году она будет способна достичь более впечатляющих результатов, а также приложит все необходимые усилия в общее дело процветания народа Узбекистана.
Команда SFI Management Group сердечно поздравляет всех с чудесным праздником. Пусть Новый год подарит всем весомые достижения и заметные успехи, новые яркие эмоции и потрясающие воображение впечатления, новые воплощения в реальность даже невероятных задумок и изменения в жизни к лучшему. Компания желает долголетия, счастья, здоровья и благополучия всем живущим и работающим на узбекской земле.