O‘zbekiston Oliy Majlis Senati payshanba kuni o‘tkazilgan yalpi majlisda Yoshlar kuni va Qishloq xo‘jaligi xodimlari kunini belgilash haqidagi qonunlarni tasdiqladi, deb xabar berdi Senat axborot xizmati.
O‘zbekiston Respublikasi Yoshlar kuni 30 iyunda nishonlanadi. Joriy yilning mazkur kunida «Kamolot» yoshlar ijtimoiy harakatining IV qurultoyida O‘zbekiston yoshlar ittifoqini tuzish to‘g‘risidagi qaror qabul qilingan edi.
O‘zbekiston Respublikasi Qishloq xo‘jaligi xodimlari kuni dekabrning ikkinchi yakshanbasiga belgilandi. Senatorlarning fikricha, qonunning qabul qilinishi — qishloq mehnatkashlari jonbozligining, davlat mustaqilligini mustahkamlashga, mamlakat gullab-yashnashiga ular qo‘shayotgan hissasining e’tirof etilishidir.

Сенат Олий Мажлиса Узбекистана на пленарном заседании в четверг одобрил законы об установлении Дня молодежи и Дня работников сельского хозяйства, сообщила информационная служба Сената.
День молодежи Республики Узбекистан будет отмечаться 30 июня. В этот день в текущем году на IV съезде Общественного движения молодежи «Камолот» было принято решение об организации на его базе Союза молодежи Узбекистана.
Днем работников сельского хозяйства Республики Узбекистан установлено второе воскресенье декабря. По мнению сенаторов, принятие закона — знак признания самоотверженного труда тружеников села и их вклада в укрепление государственной независимости и процветание страны.