Aziz Abduhakimov Turizmni rivojlantirish davlat qo‘mitasi raisi lavozimiga tayinlandi. Bu haqdagi farmonni O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 7 avgust kuni imzoladi.
Aziz Abduhakimov bu tayinlovga qadar bandlik va mehnat munosabatlari vaziri lavozimida faoliyat yuritgan.
Turizmni rivojlantirish davlat qo‘mitasining avvalgi raisi Anvar Sharopov «boshqa ishga o‘tishi munosabati bilan» lavozimidan ozod etildi.
Aziz Abduhakimov (1974 yilda tug‘ilgan) 2014 yil yoz oyidan Mehnat va aholini ijtimoiy muhofaza qilish vazirligini boshqargan. Mazkur vazirlik 2016 yil fevral oyida Mehnat vazirligiga , joriy yilning may oyida esa Bandlik va mehnat munosabatlari vazirligiga o‘zgartirilgan.
Avvalroq Xususiylashtirish, monopoliyadan chiqarish va raqobatni rivojlantirish davlat qo‘mitasi raisi lavozimida faoliyat olib borgan.
Turizmni rivojlantirish davlat qo‘mitasi 2016 yil dekabrda «O‘zbekturizm» Milliy kompaniyasi negizida tashkil etildi.

Азиз Абдухакимов назначен председателем Государственного комитета по развитию туризма. Указ об этом 7 августа подписал Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев.
До этого назначения Азиз Абдухакимов работал министром занятости и трудовых отношений.
Предыдущий руководитель Госкомтуризма Анвар Шарапов освобожден от должности «в связи с переходом на другую работу».
Азиз Абдухакимов (1974 года рождения) с лета 2014 года возглавлял Министерство труда и социальной защиты населения, которое в феврале 2016 года было преобразовано в Министерство труда, а в мае текущего года — в Министерство занятости и трудовых отношений.
Ранее работал председателем Государственного комитета по приватизации, демонополизации и развитию конкуренции.