Taxminan bir hafta avval Toshkentda yo‘qolgan yetti yoshli Murodjon sog‘-omon holatda topildi. Bu haqda bolaning otasi Qobiljon Abduraximov «Gazeta.uz"ga xabar berdi.
Bola 7 iyul erta tongda Yakkasaroy tumanida joylashgan uyidan deraza orqali chiqib ketgan. 13 iyulda uni Uchtepa tumanida topishdi.
«Uni onam kechqurun soat taxminan 6−7 larda topdi. U yangi kiyimda, mahallaning bolalariga yaqin joyda o‘ynayotgan edi. Biz unga kim qaraganini bilmaymiz. Shu yerda yashovchilarning so‘zlariga ko‘ra, u yoshi katta odam ekan», — dedi Qobiljon Abduraximov.
«Yakkasaroy IIBB xodimlari guvohlarni so‘roq qilishda davom etmoqda. U kim bo‘lishidan qati nazar, unga bolamizga mehribonchiligi uchun minnatdorlik bildiramiz», — deb ilova qildi u.

Семилетний Муроджон, пропавший в Ташкенте около недели назад, нашелся в целости и сохранности. Об этом «Газете.uz» сообщил Кобилжон Абдурахимов, отец ребенка.
Мальчик, у которого аутизм, ушел из дома в Яккасарайском районе через окно рано утром 7 июля. 13 июля его обнаружили в Учтепинском районе.
«Его нашла мама около 6−7 часов вечера. Он был в новой одежде, играл недалеко от других детей в махалле. Мы не знаем, кто за ним ухаживал. По словам жителей, это был пожилой человек», — сказал Кобилжон Абдурахимов.
«Сотрудники Яккасарайского РУВД продолжают опрашивать очевидцев. Кто бы это ни был, мы хотим поблагодарить его за заботу о нашем ребенке», — добавил он.