10 yil davomida Respublika baynalmilal madaniyat markazini (may oyida Millatlararo munosabatlar va xorijiy mamlakatlar bilan do‘stlik aloqalari qo‘mitasiga aylantirildi) boshqargan Nasriddin Muhammadiyev 70 yoshida hayotdan ko‘z yumdi.
Nasriddin Muhammadiyev 1946 yilning 2 dekabrida Qashqadaryo viloyatida tug‘ilgan. 1968 yilda Toshkent davlat universitetining filologiya fakultetini tamomlagan. Xuddi shu yili mehnat faoliyatini «Toshkent oqshomi» gazetasida boshladi.
1976—1979 yillarda Eronda eron tilidan tarjimonlik qilgan. 1983—1993 yillarda «Yoshlik» jurnalida mas’ul kotib lavozimida faoliyat ko‘rsatgan. 1993—1994 yillarda O‘zbekiston Milliy axborot agentligining (O‘zA) xalqaro axborotlar bo‘limini boshqardi.
1994—1996 yillarda Tashqi ishlar vazirligi matbuot xizmatining birinchi kotibi bo‘lib ishladi. 1996—1999 yillarda esa O‘zbekistonning Turkiyadagi elchixonasi birinchi kotibi bo‘ldi. 1999 yildan 2005 yilgacha Prezident devoni matbuot xizmati yetakchi konsultanti sifatida mehnat qildi.
Millatlararo munosabatlar va xorijiy mamlakatlar bilan do‘stlik aloqalari qo‘mitasi jamoasi Nasriddin Muhammadiyevning yaqinlariga o‘z hamdardligini bildirdi.

В возрасте 70 лет ушел из жизни Насриддин Мухаммадиев, более 10 лет возглавлявший Республиканский интернациональный культурный центр (в мае преобразован в Комитет по межнациональным отношениям и дружественным связям с другими странами).
Насриддин Мухаммадиев родился 2 декабря 1946 года в Кашкадарьинской области. В 1968 году окончил филологический факультет Ташкентского государственного университета. В том же году начал трудовую деятельность в редакции газеты «Тошкент окшоми», где прошел путь от младшего литературного сотрудника до заведующего отделом (информация с персонального сайта Насриддина Мухаммадиева).
В 1976—1979 годах был переводчиком персидского языка в Иране. В 1983—1993 годах работал ответственным секретарем молодежного журнала «Ёшлик». С 1993 по 1994 год возглавлял отдел международной информации Национального информационного агентства Узбекистана (УзА).
В 1994—1996 годах был первым секретарем пресс-службы Министерства иностранных дел Узбекистан, в 1996—1999 годах — первым секретарем посольства Узбекистана в Турции. С 1999 по 2005 год работал ведущим консультантом пресс-службы Аппарата Президента.
Коллектив Комитета по межнациональным отношениям и дружественным связям с зарубежными странами выразил соболезнования родным и близким Насриддина Мухаммадиева.