29 iyul kuni 75dan ortiq bo‘lgan Kamolot Qurultoyi delegatlari Artel kompaniyasining zavodlariga ishlab chiqarish jarayonlari bilan tanishish maqsadida tashrif buyurdilar.
Qurultoy Kamolot yoshlar ijtimoiy harakati tomonidan tashkil etilgan bo‘lib, unda Respublikamizning turli viloyatlaridan tashrif buyurgan delegat hamda qatnashchilar ishtirok etishdi. Bo‘lib o‘tayotgan qurultoy belgilanadigan istiqbolli rejalar, ustuvor maqsadlar yoshlar uchun yangi imkoniyatlar poydevoridir.
Tashrif chog‘ida Kamolot Qurultoyi ishtirokchilariga Artel kompaniyasining zavodlaridagi ish jarayoni yaqqol ko‘rsatib berildi. Korxonaning mutasaddi xodimlari tomonidan muzlatgich va kir yuvish mashinalari ishlab chiqarish zavodlari bo‘ylab ekskursiya ham amalga oshirildi. Tashrif buyurgan delegatlar maishiy texnika ishlab chiqaruvchi korxonaning ish faoliyati bilan tanishdilar va ishlab chiqarish jarayonlariga guvoh bo‘ldilar.
Kamolot Qurultoyi delegatlari xizmat ko‘rsatish va yagona ma’lumot markazlarining faoliyatlari bilan yaqindan tanishdilar. Bundan tashqari Respublikamizning turli viloyatlariga va eksport mamlakatlariga jo‘natiladigan tovarlarning logistika markaziga ham tashrif buyurdilar.
Ekskursiya oxirida, barcha mehmonlarga xotira uchun sovg‘alari taqdim etildi.
O‘z navbatida, Kamolot Qurultoyi delegatsiya ishtirokchilari tomonidan Artel kompaniyasiga tashakkurnoma va kitoblar to‘plami topshirildi.
Barcha delegatlar berilgan ma’lumotlardan mamnun qolishganini va Artel kompaniyasining ishlab chiqarish ko‘lami katta taassurot qoldirganini ta’kidlab o‘tishdi.

29 июля делегация Kamolot Qurultoyi из более 75 человек посетила заводы Artel с целью ознакомления с производственными процессами отечественного производителя.
Kamolot Qurultoyi — это сообщество представителей со всех регионов Узбекистана, которое было организованно молодежным движением Kamolot с целью создания новых перспектив и возможностей развития молодежи.
В рамках визита делегатам Kamolot Qurultoyi был наглядно продемонстрирован рабочий процесс на заводах Artel. Представители компании Artel провели ознакомительную экскурсию по заводам производства холодильников и стиральных машин. Делегаты могли своими глазами увидеть производство бытовой техники отечественного производителя.
Более того, делегаты Kamolot Qurultoyi ознакомились с работой сервис-центра, Call-центра, а также центра логистики, с которого производится отгрузка товаров Artel в регионы и на экспорт.
По окончанию экскурсии всем гостям были вручены подарки в память о таком увлекательном дне.
В свою очередь, со стороны делегации Kamolot Qurultoyi производителю Artel был вручен благодарственный сертификат, а также сборник книг для общеобразовательного развития.
Следует отметить, что все делегаты остались довольными от приобретенной познавательной информации, а также впечатлены масштабами производства на заводе Artel в Узбекистане.