Nizomiddin Bakirov O‘zbekiston Prezidentining 22 maydagi farmoni bilan O‘zbekiston O‘rmon xo‘jaligi davlat qo‘mitasi raisi lavozimiga tasdiqlandi. Bu haqda Hukumat portalida xabar qilindi.
Nizomiddin Bakirov (1968 yilda tug‘ilgan) 2005 yildan O‘zbekiston Yer resurslari, geodeziya, kartografiya va davlat kadastri davlat qo‘mitasida rais o‘rinbosari lavozimida faoliyat ko‘rsatib kelayotgan edi.
Mehnat faoliyatini 1993 yilda Andijon viloyatida yer resurslari boshqarmasi qoshidagi xo‘jalik yerlarini rejalashtirish bo‘yicha ekspeditsiya muhandis-geodezistligidan boshlagan. 1999—2000 yillarda yer resurslari bo‘yicha davlat qo‘mitasi raisi yordamchisi bo‘lgan. 2000—2001 yillarda esa Jizzax viloyatida yer resurslari boshqarmasi boshlig‘i lavozimida faoliyat ko‘rsatgan.
Davlat o‘rmon xo‘jaligi qo‘mitasi O‘zbekiston Prezidentining 11 maydagi qaror va farmoniga binoan tashkil etilgan.

Низомиддин Бакиров назначен председателем Государственного комитета Узбекистана по лесному хозяйству в соответствии с указом Президента Узбекистана от 22 мая. Об этом говорится на Правительственном портале.
С 2005 года Низомиддин Бакиров (1968 года рождения) занимал должность заместителя председателя Государственного комитета Узбекистана по земельным ресурсам, геодезии, картографии и государственному кадастру.
Трудовую деятельность начал в 1993 инженером-геодезистом экспедиции по проектированию хозяйственных земель при управлении земельных ресурсов в Андижанской области. В 1999—2000 годах был помощником председателя Государственного комитета по земельным ресурсам, а в 2000—2001 годах — начальником управления земельных ресурсов в Джизакской области.
С 2001 по 2002 годы возглавлял Самаркандское управление государственного земельного исследовательского проектного института «Уздаверлойиха». В 2002—2005 годах работал начальником управления земельных ресурсов в Самаркандской, Сырдарьинской и Андижанской областях.
Государственный комитет по лесному хозяйству создан в соответствии с указом и постановлением Президента Узбекистана от 11 мая.