Vazirlar Mahkamasining “O‘zbekiston Respublikasining 2016 yil 27 oktyabrdagi “Jismoniy va yuridik shaxslar murojaatlari to‘g‘risida"gi Qonuni talablarini qat’iy bajarish bo‘yicha vazirliklar va boshqarmalar, xo‘jalik birlashmalari rahbarlari, Qoraqalpog‘iston Respublikasi Vazirlar Kengashi Raisi, viloyatlar, shaharlar va tumanlar hokimlari javobgarliklari to‘g‘risida"gi Qarorini ta’minlash doirasida Asia Alliance Bank Aksiyadorlik-tijorat banki veb-saytida bank Boshqaruv raisining virtual qabulxonasi ish boshladi.
Endi barcha xohlovchilar tun-kun rejimida bevosita Boshqaruv raisiga bank {cdcaab29} bo‘yicha arizalar, shikoyatlar va takliflar yuborish imkoniyatiga ega bo‘ladilar.
Shunday qilib, bank tomonidan yangi muloqot shakli taqdim qilinib, u an’anaviy shakllar — yozma murojaatlar va shaxsan qabul bilan bir qatorda qiziqtirayotgan savollarga to‘liq javoblar olish, taklif bilan chiqish, o‘z fikrini ochiq ifodalash qo‘shimcha imkoniyatlarini beradi.
Virtual qabulxona murojaatnomalar berish hamda ularning ko‘rib chiqilishi va ijrosi jarayonini kuzatib borish imkonini yaratadi. Yuborilgan xabarlar ro‘yxatdan o‘tkaziladi va rasmiy qog‘oz ko‘rinishidagi xat-xabarlar bilan teng ravishda ko‘rib chiqiladi. Ushbu kommunikatsiya vositasi muayyan ustunliklarga ega bo‘lib, jumladan, masalalarni hal qilishda byurokratik amaliyotga barham berish imkoniyatini nazarda tutadigan tezkorlik va shaffoflikni o‘z ichiga oladi.
Asia Alliance Bank ATB Boshqaruv raisining rasmiy virtual qabulxonasiga Bankning quyidagi sayti orqali murojaat qilish mumkin: www.aab.uz.
Bundan tashqari, bank Boshqaruv raisiga head@aab.uz elektron manzili va (0371) 231−60−04 telefon raqamlari bo‘yicha murojaat qilinishi mumkin.

В рамках обеспечения выполнения Постановления Кабинета Министров «Об ответственности руководителей министерств и ведомств, хозяйственных объединений, Председателя совета министров Республики Каракалпакстан, хокимов областей, городов и районов по безусловному выполнению требований Закона Республики Узбекистан «Об обращениях физических и юридических лиц» от 27 октября 2016 года, на веб-сайте акционерно-коммерческого банка Asia Alliance Bank начала работу виртуальная приемная Председателя правления банка.
Теперь все желающие имеют возможность в круглосуточном режиме направлять заявления, жалобы и предложения по услугам банка непосредственно Председателю правления.
Таким образом, банком предоставляется новая форма диалога, которая наряду с традиционными формами — письменными обращениями и личным приемом — дает дополнительную возможность получить исчерпывающие ответы на интересующие вопросы, выступить с предложением, открыто высказать свое мнение.
Виртуальная приемная позволяет подавать обращения и отслеживать ход их рассмотрения и исполнения. Направленные сообщения регистрируются и рассматриваются наравне с официальной бумажной корреспонденцией. Этот механизм коммуникации имеет определенные преимущества, в числе которых оперативность и прозрачность в решении вопросов, предполагающая возможность искоренения бюрократической практики.
В официальную виртуальную приемную Председателя правления АКБ Asia Alliance Bank можно обратиться через сайт www.aab.uz.
Кроме того, подать обращение Председателю правления банка можно по электронному адресу head@aab.uz и по телефону: (0371) 231−60−04.