7-oktyabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti vazifasini bajaruvchi Shavkat Mirziyoyev bilan Rossiya Federatsiyasi Prezidenti Vladimir Putinning telefon orqali muloqoti bo‘lib o‘tdi, deya xabar qildi O‘zA.
O‘zbekiston rahbari Rossiya Prezidentini tavallud kuni bilan samimiy tabriklab, unga sihat-salomatlik va davlat rahbari sifatidagi serqirra faoliyatiga muvaffaqiyatlar, Rossiya xalqiga tinchlik-xotirjamlik va farovonlik tiladi.
Shavkat Mirziyoyev va Vladimir Putin savdo-iqtisodiy, investitsiyaviy, madaniy-gumanitar va boshqa sohalarda o‘zaro manfaatli hamkorlikni kengaytirish bo‘yicha turli darajada O‘zbekiston — Rossiya muloqotlari faollashayotganini mamnuniyat bilan ta’kidladilar.
O‘zbekiston va Rossiya rahbarlari o‘zaro hamkorlikka doir boshqa qator masalalar va ayrim xalqaro muammolar yuzasidan ham fikr almashdilar.

7 октября состоялся телефонный разговор исполняющего обязанности Президента Узбекистана Шавката Мирзиёева с Президентом России Владимиром Путиным, сообщило УзА.
Глава Узбекистана сердечно поздравил Президента России с днем рождения и пожелал ему доброго здоровья и успехов в его многогранной государственной деятельности, а российскому народу — благополучия и дальнейшего процветания.
В Узбекистане высоко ценят личный вклад Владимира Путина в укрепление и развитие стратегического партнерства и союзнических отношений между странами, говорится в сообщении.
Шавкат Мирзиёев и Владимир Путин с удовлетворением отметили активизацию узбекско-российских контактов на различных уровнях по расширению взаимовыгодного сотрудничества в торгово-экономической, инвестиционной, культурно-гуманитарной и других областях.
Руководители Узбекистана и России обменялись также мнениями по ряду других вопросов двустороннего характера и некоторым международным проблемам.