Ўз спорт тури бўйича Олимпиадада етти маротаба иштирок этган ягона гимнастикачи Оксана Чусовитина Ўйинлар совриндорлари қаторида Ўзбекистон Миллий олимпия қўмитаси томонидан Malibu автомобили билан тақдирланди.
«Президентимизга, Миллий олимпия қўмитаси ва албатта, бизнинг ажойиб федерациямизга бундай кутилмаган совға учун раҳмат! — деб ёзди Чусовитина ўзиниг Instagram`даги саҳифасида. — Жуда ёқимли ва кутилмаганда. Барча ўзбекистонликларни байрам билан табриклаб, уларга энг яхши кайфиятларни тилаган бўлардим».
Бразилияда бўлиб ўтган Ўйинларда Олимпиадада иштирок этган энг ёши катта гимнастикачи бўлган 41 ёшли спортчи аёллар ўртасида таяниб сакраш бўйича еттинчи ўринни қўлга киритди.

Гимнастка Оксана Чусовитина, единственная в своем виде спорта выступившая на седьмой в карьере Олимпиаде, получила в подарок от Национального олимпийского комитета Узбекистана автомобиль Malibu наравне с медалистами Игр.
«Спасибо нашему Президенту, Национальному олимпийскому комитету и, конечно же, нашей замечательной федерации за такой сюрприз! — написала Чусовитина на своей странице в Instagram. — Очень приятно и неожиданно. Всех жителей Узбекистана хочу поздравить с праздником и пожелать всего самого хорошего».
На прошедших Играх в Бразилии 41-летняя спортсменка, ставшая самой возрастной гимнасткой, которая когда-либо участвовала в Олимпиаде, заняла седьмое место в опорном прыжке среди женщин.